تقویت ائتلاف کره شمالی با چین

وزارت خارجه چین از تقویت روابط با متحدان از حمله چین و ملاقات وزیر خارجه خود با سفیر چین در پیونگ یانگ خبر داد.

تقویت ائتلاف کره شمالی  با چین

به گزارش گروه بین‌الملل علوم زمین شناسی، وزارت امور خارجه کره شمالی روز شنبه از تقویت روابط خود با چین خبر داد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «فاکس نیوز»، «چو سون هوی» وزیر امور خارجه کره شمالی به تازگی با «وانگ یاجون» سفیر چین در پیونگ یانگ دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، چین از متحدان متحد اصلی کره شمالی از زمان امضای معاهده  بین دو کشور در سال ۱۹۶۱ بوده است.

به دنبال مدتی سردی روابط، رهبر کره شمالی از سال ۲۰۱۸ به سرعت روابط با چین را  ترمیم کزد و اولین سفر بین‌المللی خود را به عنوان رهبر کره شمالی جهت دیدار با «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین در پکن انجام داد. شی نیز در اولین سفر یک رهبر چین طی ۱۴ سال گذشته، از پیونگ یانگ دیدن کرد

به گزارش فاکس نیوز، این دو دیپلمات موضع ثابت خود را برای توسعه بیشترروابط سنتی و همکاری بین کره شمالی و چین ابراز کردند. روابط دوجانبه بین کره شمالی و چین بخشی از اقدامات این پوینگ یانگ برای توسعه روابط با متحدان است.

 آمریکا به شدت مخالف توسعه روابط کره شمالی با متحدان خود از جمله چین و روسیه است. آمریکا روسیه و چین را از عوامل توانمندی کره شمالی برای انجام آزمایش‌های موشکی که صلح و امنیت در منطقه را تضعیف می‌کند، می‌داند.

«لیندا توماس گرینفیلد» نماینده آمریکا در سازمان ملل اخیرا در  نشست شورای امنیت اظهار داشت: «کره شمالی از حفاظت کامل دو عضو این شورا چین و روسیه بهره برده است. به زبان ساده‌تر، دو عضو دائم شورای امنیت، “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی را تقویت کرده‌اند.» رهبر کره شمالی اخیرا  در پیام تبریکی به رئیس جمهور روسیه به مناسبت «روز پیروزی» وعده برتری روسیه بر دشمنان را داد. «کیم جونگ اون» رئیس کره شمالی در پیام تبریکی به «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهو روسیه گفت که روسیه بر «نیروهای متخاصم» پیروز خواهد شد. کیم در این نامه ابراز امیدواری کرد که مردم مستحکم روسیه همه چالش‌ها و تهدیدهای دشمن را از بین خواهند برد. کیم افزود که روسیه مبارزه‌ای مقدس را برای تحقق عدالت بین المللی و دفاع از صلح جهانی برابر اقدامات خودسرانه و خودسرانه امپریالیست انجام داده است.

پایان پیام/.

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید